Az okostelefonok, táblagépek, notebookok használata már a gyermekek számára szinte mindennapos, és ennek bizonyos mértékek betartása mellett még pozitív hatása is lehet rájuk.
Az Oxfordi Egyetem szakértői egy a fiatalok eszköz használatával kapcsolatos kutatás során arra az eredményre jutottak, hogy a korlátozott képernyőidő sokkal egészségesebb a gyerekek szempontjából, mint az, ha a szüleik teljes mértékben eltiltanák őket az okostelefonok, a televíziók és a számítógépek használatától.
Egy ilyen intézkedés pozitív hatással van a társadalmi és érzelmi jólétükre. A technológia teljes tilalmával kapcsolatos felvetések vagy a kor alapú korlátozások nem váltják be a hozzájuk fűzött reményeket, valamint a korlátozott képernyőidő bizonyos esetekben még pozitív hatással is járhat.
Több amerikai egyetem munkatársa összesen 35 000 fiatal és a szüleik adatait tanulmányozták. Az egyetemi kutatók elemezték az információkat és arra voltak kíváncsiak, hogy a napi képernyőidő miként függ össze az egyes gyerekek pszichológiai jólétével.
Kiderült, hogy azok a fiatalok, akik naponta 1-2 órát töltöttek a képernyő előtt, jobb mentális állapotban voltak, mint azok a társaik, akik semennyit sem használhatták eszközeiket.
Csak a napi több mint 4 órányi képernyőidőnek voltak káros pszichológiai hatásai, viszont napi öt órányi vagy több képernyőidő esetén pedig már jelentős mértékben romlott az érintett személyek közérzete.
Összefoglalva, tehát a kijelzők előtt töltött időnél sokkal fontosabb, hogy a gyerekek mit néznek a készülékeiken, továbbá, hogy a szüleik miként szabályozzák a képernyőidejüket.
Forrás: https://sg.hu/cikkek/it-tech/138528/jo-lehet-a-gyerekeknek-a-korlatozott-kepernyoido