Van egy app, amely közös tanulással hozza létre a „digitális családot”.
Egyre több gyermek látja az okostelefont szülei kezében, így egyértelmű, hogy a lehető leghamarabb ők is saját készüléket szeretnének.
Ez viszont nem jelenti azt, hogy tisztában vannak az online jelenlét lehetőségeivel és veszélyeivel is.
Mivel gyakran a felnőttek sem rendelkeznek elegendő információval, ezért leginkább a tiltás módszerével élnek, amely korántsem jó megoldás.
Ezen a helyzeten szeretne változtatni és elősegíteni a szülő-gyerek együttműködést egy új applikáció, amelynek célja, hogy közös tanulással hozza létre a „digitális családot”.
A telefonra letölthető alkalmazás nem a főként szűrésen alapuló szoftverek elvei szerint működik, elutasítja, hogy a szülő hozzáférjen gyermeke böngészési előzményeihez és beszélgetéseihez.
Már az első telefonhasználattal párhuzamosan meg kell ismertetni a legkisebbekkel, mire kell vigyázni az internet használata során, ám ennek még nincs igazán kultúrája hazánkban.
Úgy látja, míg sokan csak passzív szinten használják a közösségi médiát, addig az aktív használók azt érzik, már nincs szükségük tanulásra, fel sem merül az igény, hogy óvatosak legyenek.
A felmérés szerint ezen változtatni csak folyamatos tudatosítással lehet: ennek jó gyakorlatai lehetnek az iskolai órák keretében tartott tájékoztatások.