Manapság a lehetőségek tárházát jelentheti számunkra az internet. A web segítségével megvásárolhatjuk kedvenc márkánk termékeit, befizethetjük a közüzemi számláinkat.
Az internet tehát olyan szolgáltatásokat nyújt, amelyek nagyban megkönnyítik életünket. Ez a sokszínűség azonban veszélyes is lehet: a különféle weboldalakon vagy e-mail fiókunkban olyan hirdetésekkel, illetve kéretlen levelekkel találkozhatunk, amelyek sok bosszúságot okozhatnak.
A “spam” kifejezés kéretlen elektronikus üzenetet jelent, melynek küldéséhez a címzett nem adta a hozzájárulását. A feladó általában azonos időpontban több száz vagy több ezer címre küldi el a leveleket, melyek rendszerint valamilyen hirdetést tartalmaznak, illetve vásárlásra buzdítanak.
Spamnek minősülnek a vicces képeket, videókat tartalmazó üzenetek is, ám a kéretlen levelek tipikus formájában nyeremény átvételére, nyereményjátékban való részvételre, illetve valamilyen termék megvételére hívják fel a címzettet.
A legfontosabb, hogy ismerjük fel, ha spammel állunk szemben: az általunk ismeretlen feladótól érkezett levelet, hirdetést ne nyissuk meg, azt lehetőség szerint olvasás nélkül töröljük.
Az ártalmas e-mailekkel szembeni védekezés további hatásos fegyvere lehet, ha igénybe veszünk valamilyen spam- és ártalmas tartalom-szűrő programot. Ezen alkalmazások az esetek többségében az üzenetek tartalmát, vagy azok feladóit ellenőrzik, így szűrik ki a nem kívánatos tartalmakat.
Amennyiben a spamet mégis megnyitottuk, fontos, hogy soha ne reagáljunk az abban foglaltakra. Ne válaszoljunk az esetlegesen feltett kérdésre, ne kattintsunk a levélben elhelyezett linkre! Nem tudhatjuk ugyanis, hogy valójában milyen céllal érkezett hozzánk a kéretlen üzenet, milyen hatásai, következményei lehetnek, ha tovább küldjük a levelet.
Forrás: https://24.hu/tech/2014/08/27/igy-harcolhatunk-a-keretlen-level ek-ellen/