Az a célkitűzés meglehetősen egyszerűnek tűnik, hogy a cégnek legyen stabil, megbízható és gyors internethozzáférése. Valójában nem feltétlenül az, hiszen a cég méretétől, tevékenységétől, telephelyeinek számától, a mobilitási igénytől függően összetett is lehet a feladat. Szakember bevonása nélkül akár olyan döntést is hozhat a cégvezetés, ami felesleges kiadásokat okoz.
A kapacitás tervezésekor számos szempontot figyelembe kell venni. Ilyen például a szükséges sávszélesség, a hálózati végpontok száma stb. Ezek megállapításához fontos meghatározni az internetet érintő tevékenységeket, munkafolyamatokat, figyelembe venni a szezonalitást.
Például nem mindegy, hogy csak a munkatársaknak kell hozzáférniük a hálózathoz, vagy a cég üzemeltet olyan online szolgáltatást, amit ügyfelek használnak. Vannak-e nagyobb terhelést jelentő időszakok, mint például az év vége.
Ugyanakkor az alultervezés is megbosszulhatja magát, mert az elégtelen kapacitások viszont akadályozzák a munkát, ami belátható időn belül üzleti károkat okoz a vállalatnak. Szabályozás hiányában megtörténhet, hogy a munkatársak olyan mértékben neteznek nem céges célokból, ami már érezhető mértékben leterheli a sávszélességet.
Egy váratlanul fellépő kiber-incidens esetén a károk elhárítása sokkal többe fog kerülni, mint egy jól működő biztonsági rendszer fenntartása. Elég belegondolni abba, hogy egy illetéktelen behatolás esetén akár olyan szenzitív adatok is sérülhetnek, amelyek hiánya ellehetetleníti a működést.
Első lépésként mindig érdemes szakember bevonásával felmérni az igényeket, és olyan testreszabott megoldást kialakítani, ami a legjobban szolgálja a vállalat üzleti céljait és biztonságát.
Forrás: https://www.invitech.hu/techpercek/uzleti-internet-3-dolog-ami -biztos-penzkidobas