Felcseperedőben lévő gyermekeink fotóinak megosztása a különböző közösségi oldalakon már szinte megszokott dolognak számít. A posztolásnak azonban nem várt következményei is lehetnek, ezért annak módját és gyakoriságát is alaposan át kell gondolnunk.
Jó dolog, ha egy szülő büszke a gyermekére, amit utóbbi is átérez. A kérdés inkább az, hogy kivel vagy kikkel osztja meg ezeket a pillanatokat. Nem mindegy ugyanis, hogy csak a szűkebb környezet látja azokat, vagy bárki megtekintheti.
Egy igazságügyi szakértő véleménye szerint, nem az a megoldás, hogy megbeszéljük a gyermekkel, mi kerüljön ki róla az internetre, mivel 12 éves korig nincs kialakult értékrendszere.
Így addig a szülőnek van kiemelt szerepe és egyben felelőssége abban, hogy mit kezd utódja képeivel, életével.
A fotók közzététele pedig semmiképp sem szólhat arról, hogy általuk a felmenő több pozitív reakciót, visszajelzést kapjon a világhálón keresztül.
12 éves kortól pedig a fotók közzététele már megbeszélést kíván, ami oda-vissza értendő, hiszen sok fiatalnak van már ilyenkor saját profilja is.
Ma már érvénybe lép ennél a korosztálynál az internet veszélyeiről szóló felvilágosítás is.
Ennek keretében tájékoztatni kell a kiskorút megosztásainak esetleges következményeiről, és arról, hogy egy-egy felelőtlen feltöltéssel könnyen a közösség célpontjává válhat.
Mindemellett a felnőttnek szintén ki kell kérnie már ilyenkor gyermeke véleményét, és azt a fotót, amihez nem járul hozzá nem szabad közzétennie, illetve kérés esetén törölnie kell azt.