Az iskoláskorú gyerekek kétharmadának világszerte nincs otthon internet-elérése – állapította meg az Egyesült Nemzetek Szervezete frissen közzétett jelentésében, holott a pandémia miatti iskolabezárások miatt ez létfontosságú lenne az online oktatáshoz.
Összességében mintegy 1,3 milliárd három és 17 év közötti gyermeknek nincs az otthonában internet.
A 15 és 24 év közötti korosztályba tartozók 63 százalékának otthonában szintén hiányzik az internet – emelte ki az UNICEF és a Nemzetközi Távközlési Egyesület közös jelentése.
Az internetkapcsolat hiánya megakadályozza, hogy a fiatalok a modern gazdaságban versenyezhessenek, és elzárja őket a világtól.
A jelentés megállapításai különösen aggasztóak a jelenlegi helyzetben, amikor a pandémia miatt bezárnak az iskolák, és több százmillió gyereknek virtuálisan kellene tanulnia.
Az UNICEF elnöke úgy fogalmazott: Ne kerteljünk: az internet hozzáférés hiánya a következő generáció jövőjébe kerül.
A jelentés szerint a digitális szakadék már a világjárvány kitörése előtt egyre mélyítette az egyenlőtlenségeket.
A legszegényebb háztartásokból, valamint távoli vidékekről vagy alacsony jövedelmű országokból származó gyermekek egyre inkább lemaradtak társaiktól és kevés esélyük volt a felzárkózásra.
A szegény országokban minden húsz iskolás közül egynek volt otthon internet-hozzáférése, míg a gazdag országokban élő iskolás gyerekek közül tízből kilencnek.
Az afrikai országokban és a Dél-Ázsiában élő gyerekek jutnak a legkisebb számban internethez: ezekben a régiókban élő gyerekek közül tízből kilencnek nincs az otthonában internet-hozzáférése.
Forrás: https://index.hu/kulfold/2020/12/02/ensz_az_iskolaskoruak_ket harmadanak_nincs_otthon_internet-hozzaferese/