Elkerülhetetlen, hogy a jövő okosabb legyen

Ha telefont vásárolunk, már nem is kell külön mondani, hogy okoskészüléket szeretnénk. A digitalizációnak azonban még mindig a kezdetén járunk. Az autó, a lakás vagy a város okossá válásáról még mindig inkább csak beszélünk, mint csináljuk.

Az elmúlt pár száz évben az ipari forradalmak hatására nagymértékű változásokon ment át az emberek élete, ám az elmúlt évtizedekben ez a fejlődés ámulatba ejtően felgyorsult. 

James Watt gőzgépének és a Montgolfivérek hőlégballonjának felfedezése között 11 év telt el, majd újabb 20 év az első gőzmozdony elindulásáig. Ma viszont naponta látnak napvilágot olyan felfedezések, melyek gyökeresen változtatják meg egész életünket.

Nézzünk a jövőbe! Már megszoktuk, hogy minden okossá válik, de milyen újdonságokra számíthatunk 2030-ig? Számos feltörekvő technológiáról beszélhetünk, amelyek meghatározók lesznek a következő tíz évben. 

Rengeteg olyan naponta használt otthoni, vállalati és ipari eszköz van, amely a felhőhöz csatlakozva adatot gyűjt és kommunikál. A jövőben megnő az ilyen okoseszközök száma, és a nagy sávszélességű kapcsolatoknak hála, amelyeket például az új technológiák biztosítanak, még nagyobb szerephez jutnak a mindennapokban.

Minden jelentős technológiának az adat lesz a kulcstényezője. Egy-egy szervezet már ma is elképesztő mennyiségű adatot termel, amelynek a megfelelő használatával hatalmas üzleti előnyre tehet szert. 

Ez persze nem csak a vállalatokra igaz, 2020-ban várhatóan egy milliós lakosú város megközelítőleg 200 millió gigabájt adatot hoz majd létre naponta.

Forrás: https://forbes.hu/tamogatoitartalom/elkerulhetetlen-hogy-a-jovo-okosabb-legyen/