Időkorlát, éjszakára kikapcsolt Wi-Fi router, fiókba zárt telefon – az otthoni eszköz- és internethasználat bevált módszerei. Hatékonyságuk azonban megkérdőjelezhető, és egyáltalán nem adnak rálátást a gyerekek által elérhető tartalmakra. Muszáj egy kicsit mélyebbre ásni és a használt operációs rendszernek, illetve eszközöknek megfelelő védelmet kialakítani.
Állítólag az a legbiztonságosabb, ha nem tiltjuk az eszközhasználatot, de nem is hagyjuk magukra a gyerekeket okoseszközökkel, hanem közösen használjuk a telefont vagy a tabletet. Szép gondolat, de a való életben ez egészen másképp szokott alakulni.
Fél percre félrenézünk és máris töltődik le a játék, a videó. Jó hír, hogy a legtöbb okoseszközön bevetésre készen állnak a védelmi funkciók, csak aktiválni kell őket, illetve néhány letölthető alkalmazás segítségével kiegészíteni.
5 éves kor alatt érdemes alacsony időkorláttal kezdeni és közvetlen szülői felügyelettel, a böngészőt korlátozd néhány biztonságos weboldalra. Később ez a „fehér lista” bővíthető.
5–8 év között iktasd ki a szokásos böngésző-alkalmazásokat – Safari, Chrome, Firefox –, és telepíts gyerekbarát böngészőt, mint pl. az ingyenes Mobicip, amelyben három szinten lehet biztonsági szűrőt beállítani, illetve konkrét oldalakat, keresőszavakat és tartalomkategóriákat letiltani.
9 éves kortól Biztos tipp a Google SafeSearch, ami az operációs rendszerbe épített korlátozásokkal együtt hatékonyan kiszűri a nem kívánatos tartalmakat. A Google Testreszabás menüjében lehet bekapcsolni és zárolni a SafeSearch-funkciót. Mobileszközön a Google Beállítások menüjében a kereső opcióknál lehet kiszűrni a szókimondó és felnőtt tartalmat. Ne felejtsd el az eszközre telepített összes böngészőben elvégezni a beállítást.
Forrás: https://www.evamagazin.hu/web-kontroll-igy-ne-zard-el-a-netet- a-gyerek-elol-142878?utm_medium=hirkereso