Gyakran hallhatjuk, hogy: “Nekem még sosem volt számítógépes vírusom!”, vagy “Ez csak egy link, rákattintok, mi bajom lehet” – és ehhez hasonló kijelentések mentén, felelőtlenül használják sokan az internetes szolgáltatásokat.
Mutatunk néhány hasznos tippet, hogy veled tényleg ne történhessen meg semmi rossz.
Bárki, aki valaha használt internetet – teljesen mindegy, hogy mire – bizonyos mértékben veszélyben van. A csalók, hackerek nem válogatnak!
Persze szó sincs arról, hogy rettegni kell a kiberbűnözőktől, de van pár egyszerű szabály, amire mindenképpen oda kell figyelni.
Egy erős jelszó használatának éppen olyan természetesnek kellene lennie, mint annak, hogy nem hagyjuk tárva-nyitva a lakás ajtaját akkor, amikor elmegyünk otthonról.
Ha a helyzet másképp nem kívánja, csak olyan számítógépen, telefonon vagy tableten végezz fontos dolgot, amelyikben megbízol.
Nyilvános Wi-Fi-ről nem életbiztosítás az online bankolás és a Facebook használata sem; ha nem tudsz várni, amíg hazaérsz, akkor erre a kis időre használd a telefon saját adatkapcsolatát!
Az e-mailben érkező linkekre és csatolmányokra szigorú szabály vonatkozik: hacsak nem vagy biztos benne, hogy hivatalos forrásból érkezett akkor sose kattints rá.
Az adathalászat célja többnyire belépési adatok vagy más személyes adatok megszerzése hamis weboldalak vagy hamis e-mailek segítségével.
A bank, a PayPal illetve más szolgáltatók soha nem szoktak jelszót kérni e-mailben; egy ilyen levél rögtön gyanús lehet.
Forrás: https://pcworld.hu/oszdazeszt/10-alapveto-internetes-biztonsagi-tip p-hogy-tenyleg-ne-tortenjen-veled-semmi-rossz-282768.html