Bizonyára sokunkkal előfordult már, hogy valamilyen bejelentést kellett tennünk távközlési szolgáltatójuknál.
A hírközlési törvény előírása szerint a panaszok kivizsgálása elsődlegesen a szolgáltató feladata. Bejelenthetjük telefonon, a kifejezetten hibabejentésre való telefonszámon vagy személyes ügyfélszolgálaton,de akár írásban is.
A telefonos ügyfélszolgálattal folytatott beszélgetés minden esetben rögzítésre kerül. A bejelentésnél mindenképpen szükséges, hogy azonosítsuk magunkat, melyhez szükséges az előfizető neve, az a cím, ahol a szolgáltatást igénybe veszik, illetve az a telefonszám, amelyen az Ügyfél elérhető.
Amennyiben hibát jelentünk be, a szolgáltató köteles 24 órán belül kivizsgálni azt és tájékoztatni annak eredményéről. Ha a szolgáltató érdekkörében merült fel hiba, úgy egyeztetni szükséges az előfizetővel a visszahívást követő 48 órán belüli elhárítás időpontjáról és módjáról. Tehát a bejelentést követően, a szolgáltató a saját érdekkörében keletkezett hibát maximum 72 órán belül köteles kijavítani.
A telefonos hibabejelentés esetén sokat segíthet, ha otthon tartózkodik, hiszen a szolgáltató a bejelentés során megvizsgálja, hogy esetlegesen távolról tud-e javítani a hibán.
A kivizsgáláshoz hasznos lehet olyan információt megadni, hogy melyik napszakban tapasztalja a problémát, milyen készülékkel csatlakozik, illetve, hogy a csatlakoztatott eszközök mindegyikén tapasztalja-e a problémát? Ezek nagyban segíthetik a probléma elhárátásának idejét.
A legfontosabb kérdés, hogy van-e jelenleg internet elérés? Lassan, de betölti az elérni kívánt oldalakat, vagy egyáltalán nem tölti be, illetve mióta tapasztalja a problémát?
Hiba esetén haladéktalanul kérje szolgáltatója segítségét, hogy újra zavartalanul élvezhesse az internetezés élményét.
Forrás: https://www.telenet.hu/hasznos-tanácsok/hogyan-legyen-eredm ényes-a-panaszbejelentésünk.html