Még a tenger alatti internet kábeleket is megterhelte a koronavírus járvány – pontosabban a miatta megnövekedett internetforgalom és sávszélesség-igény.
Manapság kevés olyan dolog van, ami annyira stabilnak tűnik, mint a globális internetes hálózat.
A kommunikáció szerepe manapság normál helyzetben is kritikus fontosságú, a járvány idején pedig egész iparágak sodródtak a szakadék szélére, köztük többen azért, mert nem, vagy csak nagyon nehezen tudták digitális formában végezni a munkájukat a dolgozók.
A tenger alatti hálózatok a globális kommunikáció alapvető infrastruktúráját biztosítják, az internet több mint 90%-a ezeken a kábeleken keresztül válik elérhetővé (nem pedig a föld feletti vezetékek vagy a műholdak által, amire a legtöbben gondolnánk).
A világ a krízisnek köszönhetően megtanulta, hogy az összeköttetés rendkívül fontos az államok és az ipari szereplők életében is. A kórházi szolgáltatásoknak, a vállalatoknak, az állami rendszereknek azonnali, stabil kommunikációra van szükségük, melynek alapját a tenger alatti optikai kábel-infrastruktúra adja.
Vannak azonban olyan piaci szereplők, akik számára a korona vírus járvány pozitív hatással bír.
Jelenleg az olyan tartalomszolgáltatók, mint a Google, a Facebook, az Amazon és a Microsoft a globális tenger alatti sávszélesség több mint felét birtokolják vagy bérbe adják.
Mostanra a Google 16 olyan internetkábelt tudhat magáénak, amely a világ legnagyobb részén áthalad, míg a Facebooknak 12 olyan kábelben van részesedése, amelyek mind a Csendes-, mind az Atlanti-óceánt átszelik, a Microsoft és az Amazon pedig 5-5 ilyen kábelbe fektetett be.
Forrás: https://kitekinto.hu/2020/11/27/instant-rovat/a-tartalomszolgaltat ok-kezeben-a-fel-internet/186932/