Mit tehetünk, hogy a házi internetünk ebben a mostani, sokféle digitális eszközzel terhelt, „maradjotthon” helyzetben is minél jobb teljesítményt nyújtson?
Az elmúlt hónapokban jelentősen átalakult az életünk: otthonról dolgozunk, tanulunk, vásárolunk, szórakozunk. Mindehhez, ahol csak lehet, szélessávú internetet veszünk igénybe.
A hálózatok most extrém módon terheltek, részben a home office-hoz köthető videohívások és videós konferenciabeszélgetések, részben a távoktatást segítő online tanórák, illetve a kikapcsolódást szolgáló filmletöltések és videojátékok miatt.
Akadozó internet elérés esetén először célszerű újraindítani a felmelegedett Wi-Fi routert, és ellenőrizni a kábelek csatlakozásait. Nagyon fontos az eszköz megfelelő elhelyezése, mert a készülék gömb alakban sugározza a jelet, miközben a falaknak árnyékoló hatása van.
A Wi-Fi router emiatt a lakás középpontjából működik a leghatékonyabban: ott, ahol a lehető legjobban „rálát” az ajtónyílásokra. Figyeljünk arra, hogy az eszköz szabadon legyen: ne rejtsük el a szekrénybe, és tartsuk távol a nagyobb háztartási gépektől, a nagyméretű fémtárgyaktól is.
Érdemes ellenőrizni a Wi-Fi router tulajdonságait is. Az újabbak többnyire képesek a 2,4 gigahertz mellett 5 gigahertzen is kommunikálni. Ez gyorsabb netet ad, de jó tudni, hogy nem hat olyan messzire.
Átgondolandónak tartják azt is, hogy a családtagoknak egyszerre ténylegesen milyen digitális eszközökre van szüksége, elkerülendő, hogy túlterheljük a Wi-Fi routert.
A munkavégzés és a tanulás idejére érdemes korlátozni a tévé, a táblagépek, az Xbox, a vezeték nélküli hangszórók használatát.
Forrás: