Ahogyan a legtöbb elektronikai eszköz, úgy a Wi-Fi router esetén is fontos, hogy bizonyos időközönként lecseréljük egy újabb verzióra. Lehet, hogy elromlott a régi? Esetleg több felhasználót szeretne csatlakoztatni? Vagy csak nagyobb lefedettségre vágyik? Számos oka lehet, melyeket az új router választásnál össze kell hangolnia.
Az internetünk gyorsaságát nem a router fogja növelni, azonban a router átviteli tulajdonságai, minősége természetesen befolyásolja az internet gyorsaságát, de többé-kevésbé nem tudják túlszárnyalni az internet szolgáltató által nyújtott limitet.
Egyszóval azt, hogy ideális körülmények között milyen sebességgel tud le vagy feltölteni adatokat az internetre, egy modern, jó minőségű router esetén már tényleg csak az internet gyorsasága határozza meg.
A legtöbb új router kétsávos, támogatja mind a 2, mind az 5 GigaHertz-es sáv használatát. Az előbbinek nagyobb hatótávolsága, mivel azonban ez a sáv zsúfoltabb, így interferencia problémák léphetnek fel, ezért van amikor érdemesebb az 5 GigaHertz-es sávot használni.
Ha sokan osztoznak az internetkapcsolat sávszélességén, válasszunk egy háromsávos routert, amely egy 2,4 GigaHertzes és két 5 GigaHertzes sávval rendelkezik.
A legtöbb háztartásban mindennapos az internethasználat. A router használata folyamatos, ezért hosszú távon megéri befektetni jó minőségű készülékekbe.
Ellenkező esetben több problémával is szembesülhet, akár a router túlmelegedik, vagy azzal, hogy a router magától újraindul.
Ha gondtalanul szeretne barangolni a neten, érdemes internet szolgáltatója szakértő tanácsát kérni, aki az Ön igényeinek megfelelően, személyre szabottan segít a router választásban.
Forrás: https://www.speedmeter.hu/blog/az-olcso-es-a-draga-routerek- k-oz-otti-k-ul-onbseg/