A különböző változások, gazdasági válságok, természeti katasztrófák vagy járványok végigkísérték az emberiség történetét, gyakran komoly zűrzavart és visszaesést okozva.
Az emberiség fejlődése mindig arról szólt, hogyan alkalmazkodunk ezekhez a kihívásokhoz. Azonban hajlamosak vagyunk elfelejteni a hosszú távú kontextust és természetesnek vesszük, ami jól működik.
Az ilyen jól működő dolgok egyike a stabil és sokoldalú távközlési infrastruktúra Magyarországon, amely segít nekünk a járványt és a fizikai távolságtartást átvészelni.
Gondoljunk csak bele, hogyan éltük volna meg a karantént 30 évvel ezelőtt? Hogyan láthatta volna a család többi részét egy kisgyerek, vagy hogyan tanult volna mást is, mint amit a TV-ben vagy a rádióban közvetítenek?
A mai hálózatok és a rájuk épülő digitális szolgáltatások azonban kellően fejlettek ahhoz, hogy a társadalom egy jelentős részének a szórakozás, kapcsolattartás, tudásmegosztás, de a munka sem jelent különösebb gondot.
A távközlési infrastruktúra azonban nem most vált fontossá és nincs is a teljesítőképessége határán.
A nélkülözhetetlen szerep nem a Covid-19-nek köszönhető és nem is új jelenség. A digitális szolgáltatások folyamatosan nyertek teret az elmúlt időszakban, miközben a hálózat is folyamatosan fejlődött.
Olyannyira, hogy hiába növekedett meg a hazai internet forgalom 25 százalékkal, a hazai hálózat ennek a kiugró terhelésnek a kétszeresét is elbírná.
Mindez azonban nem véletlen és nem is a szerencse kérdése. A technológiai és távközlési iparág rendszerszinten így működik, a hosszútáv ezen a területen az alapvető mentalitás.
Forrás: https://index.hu/gazdasag/penzbeszel/2020/04/30/a_tavkozle si_halozat_a_gazdasag_eszrevetlen_lelegeztetogepe/