Akadozik az internet?

Aki már valaha használta az internetet, az ismeri a hálózat vagy az eszközök túlterhelésére utaló jeleket. Szakadozik vagy lassú, esetleg „le is dob”. Amíg szórakozásról van szó, addig inkább csak kellemetlenségnek nevezhető a ilyesmi, de amikor a diákok és a szüleik is az otthoni netet használják, már nagyobb bosszúságot okoz a lassú kapcsolat. Ahogyan a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság fogalmaz: mindez az internet hálózaton túl az idegrendszerünket is túlterheli.

Elsősorban fontos tisztában lenni azzal, hogy pontosan milyen csomagra fizettünk elő. Előfordulhat, hogy a meglévő előfizetésben a garantált sávszélesség kevés ahhoz, hogy egyszerre kiszolgálja az online munka és a tanulás igényeit is.

Érdemes tudni, hogy a Wi-Fi router antennái gömb alakban sugározzák a jeleket, ezért azok hatásfoka akkor a legjobb, ha az eszközt a lakás közepén, lehetőleg egy magas ponton helyezzük el.

Érdemes figyelni arra is, hogy a falak leárnyékolják a jelet, vagyis olyan helyen a leghatékonyabb a berendezés, ahonnan a lehető legjobban „rálát” az ajtónyílásokra.

Ha már optimális környezetben van a router, érdemes ellenőrizni a szolgáltatónk oldalán az otthoni internet sebességét. Ha az elmarad az előfizetői szerződésben rögzített garantált számoktól, akkor a vevőeszközzel lehet gond. Lehetséges, hogy a telefon vagy a laptop nem képes a router által biztosított jelet kezelni.

Sok esetben a készülékek újraindítása megoldja a problémákat, ezt mindenképp tegyük meg, mielőtt a szolgáltatóhoz fordulnánk segítségért. A hatóság azt is javasolja, hogy a család készítsen sávszélesség-menetrendet, vagyis lehetőség szerint a családtagok osszák be a nethasználatot aszerint, mikor kinek van a leginkább szüksége a világhálóra.

Forrás: https://magyarnemzet.hu/gazdasag/2020/04/akadozik-a-net-h ol-is-van-a-router