Rohamosan nő az adatok mennyisége, amik védelmére egyre szigorúbb előírások vonatkoznak.
Tavaly a home office térnyerése volt az egyik legerősebb hatással az adatvédelemre. A vállalatok megengedik, sőt támogatják az otthoni munkavégzést, ahol csak tehetik. Ez azonban azt is jelenti, hogy a cégeknek, a rendszergazdáknak és a felhasználóknak újra kell gondolniuk, milyen infrastruktúrára, eszközökre van szükségük az együttműködéshez.
Ennek során a céges fájlok és adatok védelmére is nagyobb hangsúlyt kell helyezni, mivel a távoli elérés során a biztonsági kockázatok is nőnek.
A home office terjedése mellett az adatok mennyiségének óriási mértékű növekedése is megfigyelhető. Egy friss jelentés szerint évente 61 százalékkal nő a globális adathalmaz. Az előrejelzések azt mutatják, hogy 2025-re 175 zettabájtnál tartunk majd világszerte.
A cégek számára pedig egyre nagyobb kihívást okoz, hogy megfelelően kezeljék a növekvő adatmennyiséget. Márpedig a biztonságra muszáj nagy hangsúlyt helyezni, mivel az elmúlt években az adatmennyiség növekedésével együtt a törvényhozók figyelme is egyre erősebben irányul erre a területre. Világszerte szigorodnak a szervezetek által kezelt, személyes adatok védelmére vonatkozó előírások.
Ezeknek a szerteágazó elvárásoknak rendkívül nehéz megfelelni, azonban sok folyamat megkönnyíthető korszerű eszközökkel. Ezek segítenek átlátni és rendszerezni a szervezetek teljes adatvagyonát. Automatikusan átvizsgálják a vállalat minden informatikai rendszerét és adatbázisát, majd azonosítják azokat a bizalmas információkat, amelyek nagyobb biztonságot igényelnek érzékenységük és az előírások miatt.
Forrás: https://biztonsagportal.hu/biztonsagi-kitekinto-az-adatvedelem -napja-alkalmabol.html