Tippelje meg, Ön hány órát Facebookozik naponta!
A Facebook kutatása világított rá, hogy a felhasználók nagyon gyakran alábecsülik, mennyi időt töltenek a közösségi oldalon.
Tudományos munkákhoz inkább ne használja fel senki azokat az adatokat, amelyeket a Facebook-felhasználók vallanak be, amikor arról kérdezik őket, mennyit töltenek az oldalon.
A számok ugyanis nagyon csalókák lehetnek – ez az egyik legfontosabb megállapítása annak a felmérésnek, amelyet maga a közösségi óriás készített.
Egy külföldi hírportál által is idézett kutatás fontos megállapítása, hogy a facebookozók hajlamosak alábecsülni az oldalon eltöltött időt, vagy azt, hányszor nyitják meg egy nap a Facebook alkalmazását.
Különösen a fiataloknál érezhetők eltérések a között, mennyit lógnak valójában az oldalon és ők maguk mennyit vallanak be ebből.
A kutatás azért is fontos, mert sok tudományos munkában hivatkoznak a facebookozási szokásokra, az ott eltöltött időre.
Egyes publikációkban eleve a felhasználók által bevallott adatra támaszkodnak, mert úgy vélik: ha a Facebook közli azokat, az oldal biztosan elfogult volt, és esetleg szándékosan többet/kevesebbet mond, hogy jó színben tüntesse fel magát.
Csakhogy, mint arra a Facebook most rávilágított, valójában a felhasználók által mondott órák sem nevezhetők pontosnak, mivel többen nem képesek becslést adni arról, mennyi időt töltenek az oldalon vagy az alkalmazásban.
Utóbbinak persze nemcsak a füllentés lehet az oka, sokan egyszerűen nem érzik, mennyi idejüket viszi el a hírfolyamon való böngészés.
Forrás: https://hvg.hu/tudomany/20200819_facebookozasi_szokasok_f uggoseg_kutatas