Jelszavakat lopnak ki bizonyos chipek

Egy külföldi egyetem és egy telekommunikációval foglalkozó cég által készített jelentés szerint bizonyos Bluetooth-komponensek és Wi-Fi chipek segítségével jelszavakat lehet kilopni akár egy mobiltelefonból is.

A jelentés szerint a modern elektronikai eszközökben, például okostelefonokban külön rendszer chipet helyeznek el a Bluetooth- és a wifi-kapcsolathoz is. Ezek a komponensek ugyan rendelkeznek biztonsági megoldásokkal, ám nagyon gyakran ugyanazokat az erőforrásokat használják.

Ilyen például az antenna is. Ez a fajta erőforrás-megosztás az energiatakarékosabb működést, valamint a gyorsabb adatátvitelt szolgálja. Csakhogy, mutatnak rá a szakértők, a megosztott erőforrásokat egyfajta hídként lehet használni, hogy a vezeték nélküli chipek révén külső támadásokat indítsanak a kiberbűnözők.

A szakértők úgy tartják, mindez lehetőséget ad a tetszőleges kódfuttatásra, a memóriából való adatkiolvasásra, de akár a hálózati forgalom manipulálására is.

A szakértők szerint a hiba három gyártó által készített chipekben volt jelen. Ezeket óvatos becslés szerint is elektronikus eszközök milliárdjaiban lehet megtalálni. Bár a cégek a jelentés szerint kiadták a hiba miatti javításokat, de egy típus esetében idén novemberben még mindig detektálható volt a sérülékenység.

A kutatók azt javasolják, aki nem szeretne kellemetlen meglepetéseket, lehetőség szerint ne csatlakozzon rá a nyilvános wifi-hálózatokra, és ahol csak lehet, mobilnettel internetezzen. Ezen felül gondoskodjon róla, hogy a nem használt wifi-hálózatokat ne tárolja el a mobiljában, és törölje ki a felesleges, nem használt Bluetooth-párosításból megmaradt eszközöket.

Forrás: https://hvg.hu/tudomany/20211215_wifi_bluetooth_chip_rends zerchip_jelszo_jelszolopas?s=hk