Egyre többen szembesülnek azzal, hogy noha 1000 megabites internetet rendeltek másodpercenként, ez a sebesség mégsem tapasztalható a valóságban. A sebességmérő alkalmazások esetleg a felét sem mutatják annak, mint amire számítottak.
Ha direktben rákötjük a szolgáltatótól kapott kábelt a számítógépünkre, viszonylag magas értékeket mérhetünk. Csakhogy manapság mindenhol működik a háztartásban egy router, ami megosztja az internetelérést több eszköz között. Maga a router is több számítást végez a bitek irányítása során. Ezek mind csökkentik a tapasztalható sávszélességet.
Tegyük fel, hogy mi a gigabites vonalat vezeték nélkül szeretnénk élvezni, hiszen ez ma alapvető szükséglet. Egy átlagos otthoni router vezeték nélküli adattovábbítási képességei jóval a gigabites adattovábbítás alatt vannak.
Esetleg a router portjai képesek lehetnek ilyen sebességű adattovábbításra, a bennük dolgozó processzorok nem feltétlenül. Másrészt nem csak a routernek kell késznek lenni a gigabitre, hanem a fogadó oldalnak, azaz az általunk használt eszközöknek, a számítógépnek, telefonnak, tabletnek is.
Manapság már több szolgáltató is kínál akár ezer megabites internetet, de Wi-Fi-n keresztül egy jó router esetén sem tudunk 2-300 megabites sávszélességnél gyorsabbat biztosítani.
Ha egyszerű, otthoni felhasználásra kell internet, YouTube videók nézegetésére és Facebookra, és egyidejűleg csak 1-2 készülék fogja használni az internetet, akkor igazából egy 10-20 megabites internet erre bőségesen elegendő.
Ha szoktál nagyobb terjedelmű dolgokat letölteni, vagy egyszerre több eszköz is aktívan használja az internetet, akkor érdemesebb gyorsabb csomagot választani, de 25-30 megabit per szekundumnál gyorsabbra ekkor sincs szükség.
Forrás: https://sciamus.hu/2017/11/30/1000-mbps-os-vonalat-vettem- miert-nem-tudok-letolteni-ilyen-sebesseggel/