Hogyan védjük adatainkat?

Az elmúlt napokban, hetekben komoly zűrzavart, több esetben anyagi kárt is okoztak a tömegesen kiküldött, csomag érkezéséről szóló csaló SMS-ek és átverős e-mailek.

Az incidensek ráirányították a figyelmet arra, hogy az okostelefonok esetében is kulcsfontosságú, hogy gondoskodjunk a megfelelő védelemről.

Mindig zárjuk le biztonságosan készülékünket, és kerüljük az olyan egyszerű, de gyenge jelszót, mint például egy „L” alakú feloldóminta, vagy az „1234” jelszó beállítása.

Feloldóminta esetén rajzoljunk inkább bonyolult alakzatokat, a feloldókód megadásakor pedig egyedi, minél hosszabb számsort adjunk meg, ha pedig van rá lehetőség, használjunk biometrikus jellemzőt is, például ujjlenyomatot vagy arcfelismerést.

Akármennyire is csábítóan hangzik, hogy a hivatalos Google Play vagy App Store áruházon kívül más forrásokból is letöltsünk alkalmazásokat, ezzel az eszközünket szükségtelen kockázatoknak tennénk ki.

Az eszközeink biztonságát gyakran mi magunk veszélyeztetjük. Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy hétköznapi felhasználóként nem vagyunk elég érdekesek vagy értékesek a bűnözők számára, ezért nem tesszük meg a szükséges védelmi intézkedéseket.

Ugyanakkor a legutóbbi SMS-incidens is megmutatta, hogy a csalók nem konkrét célpontokat támadnak, hanem tömegesen próbálkoznak, remélve, hogy minél több gyanútlan felhasználót sikerül megtéveszteniük.

Ha felismerjük, hogy a veszély mindig fennáll, hosszú távon jobban járunk, mert az óvatossággal minimálisra csökkenthetjük a kockázatokat.

Forrás: https://player.hu/tech-3/szakemberek-mondtak-el-miket-kene- megtenned-az-adataid-vedelme-erdekeben/