A router vagy más néven útválasztó elsődleges feladata, hogy a különböző számítógépek között megossza az internet kapcsolatot. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a modemen bejön a szolgáltatótól a jel, amit az feldolgoz és átalakít.
Ezután a router fogja ezt a jelet és elérhetővé teszi több különböző eszköz számára is. Nyilván ez a kapcsolat ugyanúgy a másik irányba is működik.
Fontos, hogy a routerek általában, önmagukban nem képesek csatlakozni az internethez, emiatt adatátviteli közegtől függően szükséges mellettük egy modem használata is.
A router igazi munkamániás eszköz, mely a nap 24 órájában összekapcsol bennünket a világhálóval, pedig erre nincs is igazán szükségünk. Ezért adjunk neki néha egy kis pihenőidőt, így akár meg is előzhetjük a meghibásodásokat.
Otthon egész nap és egész éjjel, bármikor felmehetünk az internetre. Ezt a routernek köszönhetjük, hiszen szinte állandóan üzemben van – és legtöbbször még éjszakára sem kapcsoljuk ki.
Ám minél hosszabb ideje van bekapcsolva, annál nagyobb a valószínűsége annak, hogy meghibásodik. Ennek pedig az lehet a következménye, hogy megszakad az internetkapcsolatunk, aminek pedig egy felhasználó sem örül.
Azért, hogy erre ne kerülhessen sor, érdemes a routert rendszeres időközönként, körülbelül havonta, legalább egy alkalommal újraindítani.
Már néhány perc is elegendő ahhoz, hogy elkerüljük az esetleges problémákat, hogy például akkor szakad meg a kapcsolatunk, amikor pedig nagy szükségünk lenne rá.
A router ki és be kapcsolásához elegendő lehet akár a készüléken lévő kapcsoló gombot is megnyomni.
Forrás: https://www.blikk.hu/eletmod/tippek/tudta-ezert-kell-rendszere sen-kikapcsolni-a-routert/b368de4