Az NMHH egy friss felmérése jutott arra, hogy a korlátozó intézkedések hatására javultak az idősebb korosztály digitális képességei.
A COVID-19 a feje tetejére állította a világot, ám a közvetlen egészségügyi veszélyek és a gazdaságot bénító korlátozások mellett azért akadnak olyan területek is, ahol kifejezetten pozitív változásokat indukált a globális járvány.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság friss kutatása egy újabb példát jelent, hiszen kiderült, a járvány az idősek körében is gyorsította a digitalizációt.
A reprezentatív kutatás szerint a koronavírus-járvány következtében a hatvan év felettiek körében is nőtt az igény a telefonáláson és SMS-küldésen túlmutató, adatforgalmat igénylő mobilkommunikációra.
Az NMHH kutatással kapcsolatos pénteki közleménye felhívja a figyelmet arra, hogy az újszerű igények kiszolgálására már nem feltétlenül alkalmasak az idősebb korosztály által többségében használt 2G-s és 3G-s telefonok, a fejlettebb technológiájú és gyorsabb internetkapcsolatra alkalmas 4G-s vagy akár 5G-s készülékeket érdemes vásárolni nekik.
Bár utóbbi lefedettsége és funkcionalitása egyelőre messze van az ideális szinttől.
A felmérést a szüleivel rendszeresen kapcsolatot tartó 35-59 évesek körében végezték. A megkérdezettek válaszaiból az látszik, hogy a nagymamák 82, a nagypapák 78 százaléka rendelkezik mobiltelefonnal, az idős nők mindössze 12, a férfiak 14 százaléka képes vagy lenne képes egyedül elboldogulni egy okostelefon funkcióival.
Utóbbi nem túl magas arány, ugyanakkor a kiemelt rizikócsoportba tartozó hatvan év felettiek is egyre gyakrabban végeztek adatforgalmat igénylő tevékenységeket a Covid-19 első hulláma alatt.
Forrás: https://bitport.hu/pozitivumokat-is-hozott-a-jarvany