Fontos az elővigyázatos internethasználat, mert nem tudhatjuk, mely adatainkat szerzik meg, és adják tovább a csalók.
Nem idegen a legtöbb ember számára, hogy az alkalmazások különféle funkciók használatára kérnek engedélyt elindításuk után.
Vannak applikációk, amik ezt okkal kérik, például a térképhez szükséges a helymeghatározás, viszont, ha nem figyelünk oda, akkor lehet, hogy olyan oldalaknak szolgáltatjuk ki az állandó helyzetünket, amelyeknek egyébként nem szeretnénk.
Nyilván ezt úgy is felfoghatjuk, hogy a letöltött időjárás-előrejelző program ugyan figyeli, hány alkalommal látogatjuk meg a kedvenc éttermünket, cserébe viszont megkapjuk a pontos előrejelzést.
Ezzel alapvetően nem lenne probléma, viszont az, hogy nem tudhatjuk, hogy az adatokat esetleg kinek továbbítják vagy adják el, mindenképpen gondot jelent.
Pozitívum azonban, hogy a legtöbb applikáció csak minimális mennyiségű információ továbbítására képes.
Arra a kérdésre, hogy hogyan tudunk védekezni az adathalászat ellen, a válasz viszonylag egyszerű.
Törekedjünk arra, hogy minél kevesebb alkalmazást töltsünk le, és a ritkán, vagy egyáltalán nem használt programokat távolítsuk el a készülékről.
Ha tudunk, akkor használjunk ad blockert, másnéven reklámletiltó bővítményt és tracker blockert, amely egy követés letiltást engedélyező bővítmény.
Ami pedig a böngészést illeti, biztonságosabb inkognitó módot használni, mert így az internetes keresésünk előzményeit nem menti el a rendszer.
Forrás: https://hirado.hu/tudomany-high-tech/cikk/2021/05/11/reklam -es-kovetesletiltoval-vedekezhetunk-az-adathalaszat-ellen?sour ce=hirkereso