Sávszélesség elosztás otthon

Leáll az internet, ha rászabadulnak a távmunkások és az otthon tanuló gyerekek? Ilyesmi biztosan nem fenyeget, de az otthoni sávszélesség-elosztásra érdemes odafigyelni.

Hogy mennyit bír el az internet azt nem lehet számszerűsíteni, akár az internet egészét, akár pedig ezen belül a magyar hálózatok terheltségét tekintve sem.

Mi okozhat plusz terhelést a hálózaton? Hiszen első blikkre mondhatnánk azt is, hogy az otthonról dolgozók esetében csak annyi történik, hogy máshol ülnek, tehát nem a céges internetet, hanem az otthonit használják ugyanazokra a feladatokra.

Ezt azért árnyalja az, hogy a home office-okban nincs lehetőség közvetlen csoportmunkára és kommunikációra a munkatársakkal, így hát ezeket a funkciókat online eszközökkel kell megoldani, helyettesítve a személyes kontaktust. Ez pedig több adatforgalmat generál a hálózaton.

Alapvetően azonban elmondható, hogy a legnagyobb folyamatos terhelést mindenképp a videós adatok adják, egyértelműen a kommunikációs típus nagy adatsűrűsége miatt. Azt is számításba kell venni, hogy egyes munkakörökben szükség van nagy fájlok ide-oda mozgatására is, amelynek egy részét eddig a céges belső hálózaton oldották meg.

A legfontosabb kérdés, hogy az otthonokban tapasztalható sebességre milyen hatással van a munkahely beköltöztetése, és ez az a terület, ahol oda kell figyelni a részletekre.

Ha egy időben az egyik szülő videokonferenciázik, míg a másik szülő óriási fájlokat próbál feltölteni a céges fájlszerverre, miközben az egyik gyerek online játékkal játszik, akkor bizony már előfordulhat az, hogy az egyszerre jelentkező nagyobb terhelés konkrétan a lakás fel- és letöltési sávszélességét telíti túl. Ilyenkor érdemes lehet internet szolgáltatónkat felkeresni és nagyobb csomagra módosítani.

Forrás: https://pcworld.hu/pcwpro/internet-karanten-otthoni-iroda-tav munka-home-office-savszelesseg-tippek-275933.html