Egy átlagos internet szolgáltatásnak van néhány olyan hátránya, amit a felhasználók kénytelenek elfogadni.
Ilyen például az eltérő fel- és letöltési sebesség, ami ráadásul még ingadozhat is. Egy ilyen, aszimmetrikus szolgáltatás a magánembereket nem feltétlenül zavarja, hiszen rájuk inkább jellemző a nagy fájlok letöltése, mint küldése. Annál bosszantóbb viszont a sebesség csökkenése, amikor ugyanazt a rendszert csúcsidőben egyszerre sokan használják, ezért osztozniuk kell a rendelkezésre álló sávszélességen.
Egy vállalkozás nem tudja elfogadni ezeket a korlátokat, hiszen mindkét irányban szeretne nagy fájlokat mozgatni, mégpedig garantált és stabil működés mellett.
Erre az igényre kínál megoldást a bérelt-, vagy más néven dedikált vonal. Ez nem más, mint két földrajzi helyet összekötő privát telekommunikációs hálózati kapcsolat, amelynek internethozzáféréstől eltérően tényleg olyan gyors, mint amilyennek megrendeltük, sebessége le- és feltöltés közben is változatlan és ugyanakkora.
A bérelt vonal sávszélessége nem függ attól, hogy a környéken éppen hányan interneteznek, hiszen a kapcsolat privát, ezért a vonalon kizárólag az általunk küldött és fogadott adatok közlekednek. Olyan ez, mintha saját sávunk lenne az autópályán, ahol ráadásul sebességkorlátozás sincsen.
A bérelt vonali internet különösen ajánlott olyan vállalkozásoknak, amelyek tevékenységükből adódóan saját szervereket üzemeltetnek, legyen az egy webshop, vagy más online szolgáltatás. A dedikált vonal hasznos minden cégnek, amelyeknél napi rutin a nagyméretű fájlok küldése és fogadása, illetve ahol gyakran használnak felhő alapú, VPN, VoIP szolgáltatásokat és rendszeresen folytatnak konferencia hívásokat.
Forrás: https://www.invitech.hu/techpercek/berelt-vonali-internetet-mi nden-vallalkozasnak