Távközlési infrastruktúra hazánkban

Egyre többen egyre nagyobb mennyiségű online adatot mozgatunk meg hétköznapjaink során, de vajon milyen további fejlesztésekre van szükség, illetve hogyan tud felkészülni az távközlési szektor például a koronavírus-járvány esetleges következő hullámára?

Már 2019-ben is jelentősen nőtt az interne​t valós idejű adatforgalma, illetve az interakciók száma, azonban ez most tovább nőtt hiszen a kijárási korlátozások miatt minden eddiginél többen használtak online eszközöket.

Márciusban, amikor hazánkban is megjelent a járvány, és mindenki igyekezett átállni az online „életmódra”, a BIX forgalma elérte a mindenkori rekordját, 250 gigabit/másodperc körüli értékeket mutatva.

Egy-két hét alatt akár 25 százalékos adatforgalom-növekedést is lezajlott a piacon. Feltűnő, de ugyanakkor érthető volt a megrendelések sürgőssége.

Alaphelyzetben van egy rendes implementációs ciklus, melynek keretében a szolgáltatók egyeztetnek az ügyfelekkel, együtt felmérik, hogy mire van szükség, majd megvalósítják.

Most minden ilyen esetben – ezen belül leginkább az otthoni munkára való tömeges átállásra és az ehhez szükséges sávszélesség-bővítéssel kapcsolatos feladatokra – csak pár nap állt rendelkezésre.

Legyen szó világjárványról vagy bármilyen más extrém helyzetről, a távközlési rendszerekre, a szélessávú és nagy kapacitású internet szolgáltatásra alapvetően nagy szükség van, az ezt biztosító hálózatok folyamatos fejlesztése, bővítése pedig elengedhetetlen a társadalmi és gazdasági felzárkózáshoz.

Forrás: https://hvg.hu/brandchannel/invitech_20200730_koronavirus_ja rvany_tavkozles_kis_albert