“Úgysem én kellek a hackereknek!”

Sokszor hajlamosak vagyunk magától értetődőnek venni egy sor olyan dolgot, ami valójában nagyon is múlékony. Az egyik ilyen a biztonság – legyen szó anyagi és személyi biztonságról vagy éppen az adataink biztonságáról.

Az internetes oldalak közül a közösségi médiumok sajátos szerepet töltenek be, hiszen ezeket használjuk kapcsolattartásra, ezeket töltjük fel saját tartalmainkkal, ráadásul igen gyakran igénybe vesszük őket.

Ezért különösen fontos, hogy elegendő figyelmet szenteljünk a biztonságos használatukra.

Egyrészt napi szinten rengeteg adatot termelünk, amit ezek az oldalak el is tárolnak, másrészt képtelenség megjegyezni és átlátni, mi mindent osztunk meg magunkkal kapcsolatban.

Két gyakori támadási forma, amely teljesen átlagos internet fogyasztóként is érinthet bennünket (még akkor is, ha igyekszünk tudatosan bánni a Facebook- és Instagram-posztjainkkal), a privát tartalmakkal való visszaélés és a pénzügyi csalás.

Legyen szó akár egy globális vírusról, akár egy személyesen is ismert rosszakaróról, a lényeg ugyanaz: valaki közvetlenül vagy távolról, közvetetten vagy tudtunkkal visszaél valamivel, ami a miénk: pénzzel, magánjellegű tartalmakkal, fiókadatainkkal, a bizalmunkkal.

Sokat javíthat a közösségi oldalakon található profilok biztonságán, ha nem egy vagy két szóból álló rövidke jelszót használunk, hanem egy egész mondatot.

Sokat segíthet továbbá, ha minden nyilvános WiFit elkerülünk. Erre nyújtanak megoldást a VPN-szolgáltatások.

Forrás: https://www.mediapiac.com/4-0/ugysem-pont-en-kellek-a-hacke reknek-Az-adatvedelem-fontossaga-a-kozossegi-mediaban/114 524/