Vezeték nélküli kommunikáció

A PureLiFi, a fényt adatátvitelre használó technológia mögött álló edinburgh-i székhelyű cég multimillió dolláros szállítási szerződést kötött az amerikai hadsereggel. A megállapodás értelmében a társaság a hadseregnek több ezer további egységet szállít a Kitefinből, egy következő generációs optikai vezeték nélküli kommunikációs rendszerből, amely a rádióhullámok, mint a Wi-Fi vagy a 4G, helyett LED-eket, fénykibocsátó diódákat használ a biztonságos adatátvitelhez.

A fényspektrum kihasználásával a “LiFi” állítólag megbízhatóbb vezeték nélküli kommunikációt tesz lehetővé páratlan biztonsággal. Azaz jobban megfelel a hadsereg extrém igényeinek, mint a hagyományos technológiák, például a mobiltelefon, a Wi-Fi és a Bluetooth. A vállalat szerint az amerikai hadsereg Európában is egyre szélesebb körben használja ezt a csúcstechnológiát, mivel a LiFi megbízhatónak bizonyult a legkritikusabb kommunikációban.

Az olyan technológiák, mint a 4G és az 5G rádió frekvenciákat használnak az adatátvitelhez, amelyek nagy területeken olyan rádiófrekvenciás kibocsátást produkálnak, amelyet könnyű észlelni, elfogni, és túlterheltséget okozhatnak. A LiFi nem rádiófrekvenciákat, hanem fényt használ, ami megbízhatóbb, lényegesen biztonságosabb és egyszerűbben telepíthető vezeték nélküli kommunikációt eredményez.

Andrew Foreman, az amerikai hadsereg illetékes technológiai vezetője szerint a LiFi technológiák mindhárom, a spektrum rádiófrekvenciás részével kapcsolatos komoly problémára választ adnak.

Először is, az észlelés, a zavarás és a behatolás alacsony valószínűsége miatt a túlélést rendkívül módon segítő kommunikációs formát kínál, amikor közvetlen konfliktus alakul ki egy közel azonos szintű ellenféllel.

Forrás: https://computerworld.hu/tavkozles/a-skotoktol-jon-a-jovo-nag y-savszelessegu-mobilkommunikacioja-303289.html