Tavaly augusztusban jelentette be a Facebook, hogy a szöveges üzeneteknél 2016 óta létező végpontok közötti titkosítás hamarosan a hang- és videó hívásokra is ki fog majd terjedni, és bár Mark Zuckerberg azóta átnevezte Metára a cégét, az ígéret fél évvel később meg is valósult.
Mint azt a legutóbbi bejelentésükben írták, amellett, hogy a végpontok közötti titkosítást mostantól a hívásoknál és a csoportbeszélgetéseknél is be lehet kapcsolni.
Ezen kívül egy tucat olyan funkció is érkezik a titkosított beszélgetésekbe, amiket a sima Messengerben megszokhatott az ember.
A titkosított beszélgetésekhez kétféle módon lehet hozzáférni. Az egyik megoldás, hogy az eltűnéses módot varázsoljuk elő úgy, hogy felfelé húzzuk az ujjunkat egy már létező beszélgetésben, a másik pedig az, hogy az üzenet írás gombra kattintva rányomunk a lakat ikonra.
A titkosítás mellett a Meta egy rakás, a Messengerben már létező funkciót is átvitt a titkosított beszélgetésekbe, most már GIF-eket és matricákat is lehet küldeni, lehet reagálni az üzenetekre, a válaszolás is működik, a csoport beszélgetésben pedig lehet látni, hogy éppen ki ír.
A beszélgetésekben küldött képeket is le lehet majd menteni, a következő hetekben pedig érkezik egy, a Snapchatből ismerhető funkció is, ami szól majd, ha valaki képernyőképet csinált a beszélgetésről.
Arra viszont egyelőre még várni kell, hogy az ugyancsak a Metához tartozó WhatsApphoz hasonlóan alapból be legyen kapcsolva a végpontok közötti titkosítás a Messengerben és az Instagramon, állítólag azért, mert egyes szabályozó szervek szerint ez veszélyt jelenthet a közbiztonságra.
Forrás: https://telex.hu/tech/2022/01/27/meta-facebook-messenger-ti tkositas-uzenet