A felhőben is fontos az adataink védelme

A rossz hír, hogy a felhőben is rajtunk múlik az adataink biztonsága, jó hír azonban, hogy ehhez rendelkezésre állnak a megfelelő eszközök.

Az általánossá váló távmunka még jobban ráirányította a figyelmet, hogy az adatok biztosítása nem csak a cloud szolgáltatók, hanem legalább akkora részben a megrendelők felelőssége is.

Ahogy az üzleti folyamatokat egyre nagyobb részben költöztetik a felhőbe, nem csak az vált világossá, hogy a nagy felhőszolgáltatók valóban képesek az átlag feletti szinten biztosítani saját hálózataikat, de az is egyre nyilvánvalóbb, hogy az érzékeny adatok biztonsága legalább ennyire múlik a cloud szolgáltatásokat igénybevevő ügyfeleken is.

Különösen, hogy a felhő alapú biztonság ma már nem valamilyen diszkrét gyakorlat, hanem általánosságban is a vállalati biztonsági és adatvédelmi stratégia része, mivel a felhő alapú megoldásokat annyira széles körben használják, hogy prioritássá váltak a cloud alkalmazások.

Ebben a modellben a megosztott felelősség nagy része az adatok tényleges tulajdonosaira száll, még akkor is, ha a szóban forgó adatokat valamilyen harmadik fél által üzemeltetett felhős infrastruktúrában menedzselik.

Sok szervezetnél még mindig nem jól értelmezik a felhős adatok és munkafolyamatok megfelelő biztosításának a jelentőségét, illetve az említett megosztott felelősségi modellt, amelynek értelmében saját maguknak is a legnagyobb körültekintéssel kellene menedzselniük és monitorozniuk a cloud környezeteket.

A szervezetek 60 százaléka tárol titkosítás nélkül érzékeny információkat a rosszul konfigurált adattároló szolgáltatásokban.

Forrás: https://bitport.hu/rossz-hir-a-felhoben-is-rajtunk-mulik-az-adatai nk-biztonsaga