A lámpa fénye szórja majd a Wi-Fi-t

Évek óta tesztelik már a fényalapú adatátvitelt, a LiFit. Most bemutatták a világ első otthoni LiFi-ökoszisztémáját. A LiFi név a fény, mint “light” és a “wifi” szavak összevonásával képzett betűszó, egy olyan megoldást ír le, amelyben fény szállítja az adatokat, így gyors és olcsó vezeték nélküli kommunikációs rendszerek alakíthatók ki vele.
Ezzel a megoldással kísérletezett a skót pureLiFi nevű vállalat is, és egy érdekes koncepciót dolgozott ki. Megoldásukkal számos olyan sávszélességi probléma orvoslását ígérik, amelyekkel az átlagfelhasználó találkozhat a saját otthonában.

Még az 5G és a Wi-Fi 6 is remek fejlesztéseknek tartja a pureLiFi-t, mert úgy vélik, hogy az otthonokban továbbra is túlterhelt lehet a sávszélesség, mivel egyre több a csatlakoztatott készülék.


Az elmúlt két évben több mint kétszeresére nőtt a csatlakoztatott eszközök száma egy átlagos otthonban.
Ahogy egyre több eszköz csatlakozik az otthoni Wi-Fi-hálózatokhoz, úgy oszlik meg a sávszélesség, az interferencia fokozódik és a válaszidő mindenkinek lelassul. A megoldás egy olyan eszköz lehet, ami nem okoz további összeakadásokat.

A LiFi@Home megbízhatóbb kapcsolatot tesz lehetővé, amely jelentősen javítja a késleltetést, valamint nem osztja meg a sávszélességet. A következő generációs élmények, mint például a metaverzum és a 8K streaming mindenki számára elérhetőek lesznek. A LiFi@Home egy lefelé világító lámpából, egy okostelefonból, egy okostévéből és egy AR sisakból áll, amelyeket LiFi köt össze. A rendszert egy könnyen telepíthető hálózat táplálja, amely a meglévő elektromos kábelezést használja, hogy mindent az internethez csatlakoztasson.
A rendszer telepítése olyan egyszerű, mint az izzó cseréje.

Forrás: https://hvg.hu/tudomany/20220324_wifi_helyett_lifi_halozat_internetezes?s=hk