Bírósági per folyik az 5G-ről

Brit lakosok egy csoportja az állítja, hogy saját bőrükön tapasztalták az 5G állomások egészségre káros hatását, ezért bíróságon próbálták elejét venni a hálózat fejlesztésének, de elkéstek vele.

Egyikük úgy gondolja, hogy az otthonától nem messze elhelyezett antennák okozzák azokat az egészségügyi problémáit, amelyek valamikor 2020 áprilisa környékén kezdődtek, és többek között a bőrén megjelenő hólyagok és más tünetek kialakulásával jártak.

A probléma forrása után nyomozva felkereste London egyik kerületének önkormányzatát, ahol az 5G adótornyok és az utcai világítóeszközök sugárzásának mértékéről és hatásáról próbált adatokat szerezni, de azt az információt kapta, hogy az utcájában lévő lámpákban nem található 5G antenna.

Mindkét fél szakértők véleményét idézte az 5G egészségkárosító hatásával kapcsolatban, a vádlottak, vagyis a kormány védelmét ellátó képviselők az Egészségügyi Világszervezet korábban kiadott jelentéseire támaszkodtak.

Eszerint az ötödik generációs mobilhálózat adótornyai nem jelentenek veszélyt az emberi egészségre, az 5G magasabb frekvenciatartományokat használ ugyan, mint a 4G, a bázisállomásokat pedig sűrűn kell telepíteni, de mivel a különböző generációs mobilhálózatok mindegyike az elektromágneses sugárzási spektrum nem-ionizáló tartományában közvetíti a jeleket, ezért nem károsak az egészségre nézve.

A bíróság végül elutasította a beadványát. A bírónő indoklása szerint a vádlottak tudományosan megalapozott véleménye az, hogy az 5G rádiójelei nem térnek el fizikai jellemzőikben a 3G-től és 4G-től, a felperesek pedig már egyébként is elkéstek a tiltakozásukkal, mivel négy nagy szolgáltató már 2019-ben elkezdte kiépíteni az 5G rendszerét.

Forrás: https://raketa.hu/birosagi-per-az-5g-egeszsegugyi-hatasarol