Így működik a TikTok algoritmusa

A TikTok algoritmusának működése valószínűleg a cég legjobban őrzött titka.

A Google egy korábbi mérnöke, aki a YouTube algoritmusán dolgozott, azt mondja, hogy az amerikai videómegosztó lényegében ugyanezt a megközelítést alkalmazza, de kevésbé szélsőséges formában.

Úgy gondolja, hogy egy csomó botfiók segítségével ki tudta bogozni, hogy miről van szó. Az eredmények egyszerre lenyűgözőek és nyugtalanítóak. Hivatalosan a TikTok azt mondja, hogy négy szempontot használ: amit nézel, amit megosztasz, amit kedvelsz és amit követsz.

Kiderült, hogy a TikTok-nak csak a négyből csak az egyikre van szüksége ahhoz, hogy kitalálja, az adott felhasználó mennyi ideig időz egy tartalom felett. Minden másodpercben, amint habozni kezd, vagy újra megnéz valamit, az alkalmazás követi a felhasználót.

Ezen az egyetlen erőteljes jelzésen keresztül a TikTok megismeri a legrejtettebb érdeklődési köreit és érzelmeit, és olyan mélyen húz be magával a tartalmak barlangjába, ahonnan nehéz kiszabadulni.

A szakember úgy véli, a TikTok algoritmusa sokkal erősebbé válhat, és sokkal gyorsabban képes megtanulni a sebezhetőségeket. Valójában a TikTok kevesebb mint két óra alatt teljesen azonosította és megtanulta a bot fiókok érdeklődését. Némelyiket kevesebb mint 40 perc alatt megfejtette.

A TikTok szerint a botok viselkedése nem reprezentatív a valódi felhasználókra, csakhogy még a változatos érdeklődési körrel beprogramozott botok is nagyon hamar látták, hogy a tartalom feedjük drámaian beszűkült.

Forrás: https://computerworld.hu/biztonsag/igy-mukodik-a-tiktok-algor itmusa-egy-igen-nyugtalanito-elemzes-szerint-297581.html