Ki nem internetezett még soha?

A Föld lakosságának körülbelül 37 százaléka életében soha nem használt internetet. Ahhoz képest, hogy az internet mára a gazdasági megkerülhetetlen gerincvezetékévé vált és nélkülözhetetlenségét leginkább a jelentős biztonsági incidensek vagy kiterjed műszaki hibák mutatják meg, jelenleg is él 2,9 milliárd ember világszerte, aki nem fér hozzá, írja a Nemzetközi Távközlési Egyesület a 2021-es évet összegző tanulmányában.

A 2019-hez képest ez is látványos javulás: akkor a Föld népességének 54 százaléka, 4,1 milliárd ember volt becsatornázva a világhálóba, most már 4,9 milliárd.

Az viszont látszik, hogy a pandémia nagy lökést adott a használatnak: 2020-ban 5 százalékponttal javult a mutató, azaz körülbelül félmilliárd fővel többen neteztek, mint egy évvel korábban. 2021-ben ehhez képest szolidabb volt a bővülés: 4 százalékpont amely körülbelül 300 millió újabb netezőt jelent.

Az ITU szerint ha csökkent is, még mindig jelentősek a kapcsolatteremtés képességében a régiók közötti egyenlőtlenségeket. Annak a 2,9 milliárd embernek a többsége, amely nem jut nethez, a fejlődő országokban él.

Ráadásul a 4,9 milliárd netező közül sok százmillióan ritkán, másokkal közösen használt eszközökkel, nagyon alacsony sebességgel kapcsolódnak a világhálóhoz.

Bár az elmúlt két év főleg a fejlődő országok felzárkózásáról szólt, a 2,9 milliárd nettől elzárt ember közül közel 400 millióan halmozottan hátrányos helyzetűek, ugyanis olyan helyen élnek, ahol mobilhálózat sincs.

Az ázsiai és csendes-óceáni térségben, valamint Afrikában 24, illetve 23 százalékkal nőtt az internetezők aránya, míg a legkevésbé fejlett országokban 20 százalékos volt a bővülés.

Forrás: https://bitport.hu/on-szerint-hany-ember-nem-hasznalt-meg-so ha-eleteben-netet