Mennyire biztonságos a nyilvános felhő?

Amikor valamilyen adatot nyilvános felhőbe mentünk vagy szinkronizálunk, már akkor is valamelyest bennünk lehet a félsz, amikor mindezt magánszemélyként, kevésbé fontos vagy titkos információkkal tesszük.

Kiadjuk a kezünk közül, másokra bízzuk – ráadásul a felhő esetében sokszor ismeretlenekre, akik fizikailag ismeretlen helyen tárolják majd.

Illetve abba se látunk bele, hogy az általuk ígért biztonságot pontosan milyen megoldások szavatolják.

Ráadásul manapság egyre-másra lehet olvasni különféle olyan híreket, amelyekben felhő alapú tárhelyek biztonsági hibáiról, adatszivárgásokról, titkosítási problémákról esik szó.

Épp ezért még hatványozottabb az aggodalom mértéke akkor, ha vállalatként keresünk nyilvános felhő tárhelyet valóban érzékeny adatoknak.

Persze alternatív megoldásként ott a privát felhő, de közben pont a flexibilitás, a távmunka, a sok-lokációs működés szólhat egy valóban hatékony nyilvános szolgáltató mellett.

Egy ​2020-as felhő biztonsági tanulmányban összegyűjtötték az összes olyan kihívást, amelyekkel a nagyvállalatok biztonsági személyzetének szembe kell néznie.

A jelentés szerint a nyilvános felhőkkel kapcsolatos biztonsági kérdések továbbra is nagy kihívást jelentenek: a válaszadók 75%-a nyilatkozott úgy, hogy “nagyon aggódik” vagy “rendkívüli módon aggódik” miattuk.

A kihívást még összetettebbé teszi, hogy 68% azt mondta, az általa képviselt szervezet kettő vagy több nyilvános felhő szolgáltatót is használ. Ez azt jelenti, hogy a biztonsági csapatnak több helyi biztonsági eszközt kell használnia.

Forrás: https://computerworld.hu/cio/mennyire-biztonsagos-a-nyilvanos -felho-283490.html