Mi az a DDoS támadás?

Ha cégünk weboldala hirtelen elérhetetlenné válik akkor esélyes, hogy DDoS-támadás másnéven szolgáltatásmegtagadásos támadás áldozatai lettünk.

Egyre többször fordulnak elő ilyen jellegű kibertámadások, melyeknek súlyos következményei lehetnek vállalatunk vagy márkánk hírnevére. DDoS-támadásnak azt nevezzük, amikor a támadó nagy mennyiségű forgalommal áraszt el egy hálózatot vagy szervert azzal a céllal, hogy annak működését ellehetetlenítse.

Az ilyen támadásokat leginkább arra használják, hogy bizonyos weboldalakat vagy alkalmazásokat napokra, vagy akár még tovább is működésképtelenné tegyenek.

Az ilyen típusú támadások végrehajtásához gyakran botnet-et használnak. Vagyis egy zombihálózatot, amelyben rengeteg számítógép és egyéb internetre kötött eszköz szerepel, melyek fölött valamilyen ​kártevővel vették át az irányítást. Az ilyen eszközöket nevezzük “zombiknak”.

Az átlagembereknek nem igazán van mitől tartaniuk, mivel főleg nagyvállalatokat céloznak ilyen támadásokkal. Habár a szervereinket megcélzó káros szándékú bejövő forgalmat nem lehet teljesen kiszűrni, bizonyos intézkedésekkel jobban felkészülhetünk az ilyen esetekre.

Nagyon fontos, hogy legyünk tisztában azzal, mi számít szervezetünknél átlagos mennyiségű, illetve annál alacsonyabb és magasabb mennyiségű adatforgalomnak.

Ha már képben vagyunk a szervereink által átlagos és kiugró esetekben használt sávszélességgel, akkor érdemes a valóban szükségesnél valamivel többet igényelnünk.

Így jobban felkészülhetünk a kiugróan magas adatforgalmú időszakokra, valamint DDoS-támadás esetén is nyerünk némi időt, mielőtt weboldalunk teljesen elérhetetlenné válna.

Forrás: https://hu.safetydetectives.com/blog/mi-az-a-ddos-tamadas-es- hogyan-vedekezhetunk-ellene/#example