Minden negyedik gyerek volt már csalódott vagy szomorú amiatt, amit az interneten tapasztalt. A legtöbbször ennek az oka a másnak vagy neki szóló bántó megjegyzés, komment volt, de minden harmadik esetben a nem neki való tartalom adott okot a szomorúságra.
Ahogy a kevés kapott kedvelés vagy a vártnál alacsonyabb követőszám is megjelent az indokok között. Otthon ennek ellenére ritkán van terítéken az internetes veszélyek témája, a szülők kevesebbet beszélnek a gyerekeikkel például a netes zaklatásról és viselkedésről, mint az iskolai ügyekről.
Minél idősebb egy gyerek, a szülők annál kevésbé látnak rá az online tevékenységére, holott az internetes zaklatás leginkább a tinédzsereket érinti.
A közösségi oldalak mindennapos téma a fiatalok életében: a kitöltők gyermekeinek 64 százaléka regisztrált a Facebookon, de egyre népszerűbb az Instagram és a TikTok is.
Bár a válaszadó szülők 89%-a úgy véli, hogy tisztában van vele, gyermeke milyen adatokat oszt meg az interneten, az online tevékenységükre csak a megkérdezett felének van rálátása.
A gyerekek a közösségi oldalakon főleg önmagukról vagy a hobbijukkal kapcsolatban osztanak meg képeket. Jó hír, hogy a lakóhelyre vonatkozó adatokat jellemzően nem teszik közzé.
Az internetes veszélyek közül az online bántalmazás továbbra is jelen van a fiatalok életében. Viszont feltételezhető, hogy az érintettek gyakran nem beszélnek róla.
Hasonlóan a többi netes veszélyforráshoz, a cyberbullying tudatosításában és megoldásában is sokat segíthet a jó szülő-gyermek kapcsolat. Vagyis, ha a gyerekek a szülőkkel közösen átbeszélik a tapasztalataikat és a lehetséges jó megoldásokat.
Forrás: https://drivemebaby.hu/a-gyerekre-leselkedo-internetes-veszel yek-egyetlen-dologgal-vedhetok-ki/