A wifi általában internet hozzáférési pontként működik, azaz megosztjuk az internetet a wifi képes készülékek (pl. mobil, laptop, táblagép) között.
Ahhoz, hogy a Wi-Fi minden előnyét élvezni tudjuk, érdemes figyelembe venni, hogy egyre több eszköz csatlakozik az internetre a háztartásokban: laptopok, okostelefonok, táblagépek, játékkonzolok, okos televíziók, okos otthoni kütyük.
Ezek mindegyike hajlamos a sávszélesség kisebb-nagyobb szeletét elcsípni, legtöbbször csak egy kicsit, de ezek összeadva már akár a rendelkezésre álló sávszélesség negyedét-harmadát is kitehetik.
A router szórja a WiFi-t, vagyis (többek között) a router-en is múlik, hogy mennyire erős a WiFi, mekkora területet fed le.
A másik fontos tényező a környezet kialakítása, vagyis, hogy mennyire vastagok a falak, milyen zavaró jelek vannak (pl. mikrohullámú sütő, vagy másik router, például a szomszédé). A harmadik tényező pedig a router elhelyezése, pozíciója.
Fontos, hogy az otthoni wifinket jelszóval is védjük és bizonyos időközönként érdemes ellenőrizni, hogy van-e potyautas a hálózatunkon.
Erre azért van szükség, mert így nem tud bárki a szomszédból vagy akár az utcáról csatlakozni az internetünkre.
Ennek egyébként nem csak az a kellemetlen hatása lehet, hogy lassabb lesz az interneted, hanem veszélynek tesz ki minden eszközt, ami csatlakozik rá.
Sokszor érzékeli az ember, hogy lassú az internete azonban elképzelhető, hogy az otthoni internet sebességével semmi baj nincs, viszont a használni kívánt készülék lassú.
Nagy sávszélességet igényelhet az is, ha egyszerre több, akár 10-15 általunk nem használt program vagy fül van megnyitva a böngészőnkben, ami mind aktívan csatlakozik az internethez.
Forrás: https://www.laptopszaki.hu/blog/2018-12-27/10-wifi-tipp-a-gyorsa bb-internethez