A legtöbben nem értjük, hogy mit jelent a DVB-T2, DVB-C felirat a TV címkéjén és nem is tudjuk, hogy digitális adást nézünk, melynek előnye, hogy a kép minősége nem függ a jel pillanatnyi erősségétől. Adott szint felett mindig tökéletes képet kapunk.
A DVB-C a hagyományos kábeltévét jelenti. Ugyanolyan, mint a levegőből jövő DVB-T2, csak az adás kábelen érkezik, így más frekvencia tartományban működik a két rendszer.
Régen az analóg adás lényege az volt, hogy a szabadon fogható műsor a készülékig hagyományos rádióhullám formájában érkezett és a hullámok mérete és sűrűsége hordozta magában az egyébként kódolatlan tartalmat.
A digitális sugárzás legfőbb különbsége, hogy itt a műsor digitálisan kódolva van és a készülékünknek ezt dekódolnia kell. A tömörített és védett jelfolyamot tehát a TV készülék alakítja át nézhető műsorrá. Ha nem lenne képes erre, akkor szükségünk van beltéri egységre is, ami a dekódolást elvégzi.
A TV készüléken látható DVB-T2 felirat még csak a Mindig TV ingyenes csatornáinak nézéséhez lesz elegendő. A prémium tartalmakhoz kell, hogy tudja a készülék a “HEVC”, azaz a “H265” kódolást, ezáltal egy behelyezthető modul segítségével elérhetőek lesznek az extra csatornák. Ha nem tudja a TV akkor belső modul helyett, külső dekóderrel oldható meg a vétel. Ezek a szolgáltatótól vásárolt egységek végzik az engedélyezést.
Televízió vásárlásnál, győződjünk meg arról, hogy a készülék rendelkezik-e külső modul csatlakozó nyílással. Ennek hiányában nem fogunk tudunk prémium adásokat nézni, mivel ide kell majd behelyezni a szolgáltatótól vásárolt modult. A legismertebb így működő szolgáltató a MindigTV Prémium.
Ha TV vásárlását tervezi, előtte érdemes a TV szolgáltatója segítségét kérni, hogy milyen technológiával kapja a TV adást.
Forrás: https://www.businessbox.hu/blog/2017/01/13/tv-dekoder-tipu sok-dvb-t-dvb-s-dvb-c/