Kell-e a Wi-Fi routerekre antenna?

A legújabb, leglátványosabb routerek már úgy néznek ki, mint egy sündisznó, a temérdek antennájukkal. Jelent-e azonban bármit, hogy hány antenna van egy wifi-routeren?

A WiFi router fő feladata, hogy a kábeles internetes becsatlakozás és a vezeték nélküli internet elérésre alkalmas eszközök közötti adatforgalmat menedzselje, a digitális adatcsomagokat a levegőben rádióhullámok segítségével megfelelő elektronikus “útvonalra” irányítsa.

A WiFi-kor hajnalán a routerek még unalmas, néhány villogó LED-del felszerelt dobozkák voltak, ma viszont már a gyártók látványos megjelenésű, antennaerdővel felszerelt lakberendezési tárgyakká fejlesztették ezeket az eszközöket.

A harciasan meredező antennák tömkelege elsősorban marketing eszköz és látványelem. Önmagában semmit sem jelent, hogy hány és milyen hosszú antenna áll ki a dobozból.

Gondoljunk bele: nem csak a routernek kell elérnie a telefonunkat az otthoni WiFi-hálózatban, hanem a telefonunknak is a routert. És hány látványos antenna is áll ki a telefonunkból? A router képességeit pedig leginkább a dobozon belüli dolgok precizitása és korszerűsége valamint a szoftver minősége határozza meg.

Wi-Fi routert nem a látható antennák száma alapján kell választani, hanem inkább a lakás vagy az iroda adottságai és a felhasználás jellege ismeretében. Érdemes internet szolgáltatónk segítségét kérni, hogy mire is van valójában szükségünk.

A legfontosabb a Wi-Fi routerek esetében nem az, hogy hány darab és mekkora antenna látszik rajta, hanem hogy elegendő mennyiségű és megfelelő elhelyezésű router legyen ahhoz, hogy képes legyen a teljes ingatlan területét lefedni, és a specifikációban megadott szolgáltatásokat nyújtani.

Forrás: https://player.hu/tech-3/miert-van-egyre-tobb-antenna-a-wifi-ro utereken-a-tobb-jobb/