Általános beszédtémává vált az emberek között a gyenge Wi-Fi-jel, a lassú kapcsolódás, a rossz adatátvitel, az akadozó videók és a szakadozó internetelérés.
Biztosak vagyunk benne, hogy sokan küzdenek otthonukban kisebb-nagyobb hálózatos problémával, legyen az akár a gyenge sebesség vagy a lefedetlen terület.
Amikor egy internet szolgáltatóval szerződést kötünk, kapunk egy hálózaton belüli csatlakozási vagy hozzáférési pontot.
Ezt az internetelérést kell szétosztani az eszközök között úgy, hogy minden felhasználó, másnéven kliens, ami általában egy eszközt jelent, a rajta futó alkalmazások sebesség-igénye szerinti arányban részesüljön a sávszélességből.
Erre a legmegfelelőbb megoldás egy úgynevezett csillag elrendezésű hálózat. Ennek a lényege, hogy a szolgáltatótól bejövő jelet egy erre szolgáló készülékkel, azaz egy router segítségével szétosztjuk minden egyes eszköz között.
Ennek a típusú hálózatnak az az előnye, hogy egy eszköz hozzáférése nem függ a többitől, így ez az elrendezés biztosítja a rendszer stabil és megbízható működését.
Az otthoni hálózatok általában háromféle eszközt foglalnak magukba. Ezek a modem, a router és a hálózatra csatlakoztatott felhasználói eszközök (pl. számítógép, notebook, okostévé, okostelefon).
A modem elvégzi a szükséges jelátalakítást az otthoni és a szolgáltatói hálózat között.
Otthoni hálózatokban gyakran alkalmaznak olyan routereket, amelyek egy dobozon belül tartalmazzák a modemet, a routert, és a vezeték nélküli hozzáférési pontot.
Ez a kompakt, többfunkciós eszköz önmagában képes kiszolgálni egy kisebb méretű otthoni helyi hálózatot.
Forrás: https://szelessav.net/hu/tudta-e_/a_szeles_savrol_es_a_savsz elessegrol/hogyan_mukodik_egy_otthoni_halozat_#szocikk54